Řím

Víkend v Římě pro dva

Řím patří k nejstarším evropským metropolím. V minulosti byl centrem mocné starověké říše, jejíž vládcové v něm zanechali řadu pozoruhodných památek. Bohatá historie „věčného města“ na vás bude dýchat na každém kroku. Je také centrem katolické církve. Proto pokud se chcete do Říma vypravit na prodloužený romantický víkend pro dva, zvolte termín mimo tradiční křesťanské svátky. Za víkendový pobyt pro dvě osoby v hlavním městě Itálie zaplatíte v průměru 7 000 Kč.

Památky v Římě

Italská metropole nabízí k romantické prohlídce mnoho nádhernými staveb, které pocházejí ze všech etap evropských dějin. V tomto ohledu se mu žádné jiné sídlo na starém kontinentě nevyrovná. Monumentální Koloseum, impozantní Fontana di Trevi, kterou proslavil Federico Fellini ve svém filmu Sladký život, Forum Romanum či skvěle zachovaný Pantheon patří mezi nejznámější římské památky. Kromě těchto pamětihodností, které můžete navštívit se svou drahou polovičkou, můžete také zavítat do sídla papežského stolce. V Římě se také nacházejí podobně jako v Benátkách či Paříži muzea a galerie s rozsáhlými sbírkami uměleckých děl. Ujít byste si neměli nechat alespoň návštěvu Galerie Borghese.

Romantický víkend v Římě

Jedinečnost Říma tkví v tom, že dokáže kombinovat historii s živou současností. Můžete se proto během víkendového pobytu procházet se svým milovaným partnerem římskými ulicemi a pozorovat na pozadí historických kulis úchvatné lidské hemžení. Země na Apeninském poloostrově nabízí vedle památek také proslulou italskou kuchyni. Neváhejte proto navštívit některou z vyhlášených římských restaurací. Na romantickou večeři ve věčném městě nikdy nezapomenete. Nad talířem výborného jídla, sklenicí vína a s milovanou osobou si uvědomíte, že život je opravdu krásný.