Paříž

Víkend v Paříži pro dva

Paříž, která patří mezi nejkrásnější evropská a možná i světová města, je synonymem pro slovo romantika. Je to světová metropole módy, parfémů a kultury. Francouzské hlavní město je v každé roční době prodchnuto romantickou atmosférou. Pokud vezmete svou drahou polovičkou na prodloužený víkend do města nad Seinou, zažijete pravou romantiku. Do Paříže se můžete dopravit z Prahy letecky. Cena za víkendový pobyt se pohybuje okolo 6 000 Kč.

Památky v Paříži

Při víkendovém pobytu byste neměli vynechat návštěvu notoricky známých pařížských staveb, jako je Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame či Vítězný oblouk. Projděte se po třídě Champs-Elysées a zajděte se podívat na bohaté umělecké sbírky, které jsou uchovávány v Louvru.

Neměli byste vynechat romantickou procházku podél Seiny a v zeleni Lucemburských zahrad. Každý, kdo navštívil s milovanou osobou Paříž, musí potvrdit, že nejromantičtější čtvrtí francouzské metropole je Montmartre, rozkládající se na stejnojmenném pahorku. Od paty baziliky Sacré-Coeur se můžete kochat výhledem na zapadající slunce a obdivovat díla pouličních umělců.

Pařížské kavárny a restaurace

Paříž je také město kaváren. Pokud se jím budete procházet, nabudete dojmu, že jeho obyvatelé tráví svůj veškery čas v kavárnách a restauracích. Neměli byste proto opomenout pozvat svou drahou polovičku na výbornou kávu nebo skleničku vína. Ještě lépe uděláte, když si dáte romantickou večeři v jedné z vyhlášených pařížských restaurací.