Benátky

Víkend v Benátkách pro dva

Historické jádro Benátek, které je vystavěné na ostrovech a ostrůvcích v laguně Jaderského moře, je jedním z nejromantičtějších míst evropského kontinentu. Kdysi sklářské středisko a obchodní velmoc se rozkládá na 118 ostrůvcích, které odděluje více jak 150 kanálů, jež jsou překlenuty asi 400 mosty. Doprava po Benátkách je tedy prakticky jenom lodní. Pro vás budou připraveny pomalé romantické gondoly.

Pokud budete chtít prožít v Benátkách prodloužený romantický výlet pro dva, nejezděte do nich v letním období, neboť v parných letních měsících se nad kanály vznáší nepříjemný zápach, který romantice příliš nepřeje.

Do Benátek můžete cestovat letecky. Také cesta automobilem také není nijak náročná. Hlavní město Benátska je vzdáleno kolem 900 km. Za zhruba 9 hodin se ocitnete na úžasném romantickém místě. Prodloužený romantický víkend pro dva vás průměrně vyjde na 5 500 Kč.

Památky v Benátkách

V Benátkách můžete se svou milovanou polovičkou obdivovat úchvatné renesanční paláce a další budovy značné historické hodnoty, které na jejich území v minulých stoletích vznikly. Nejnavštěvovanější je náměstí Piazza san Marco a jeho okolí, kde se nachází řada turistických zajímavostí. Historické centrum je kvůli davům turistů velmi rušné, ale na druhou stranu patří k nejromantičtějším místům v Itálii. Neměli byste si nechat uniknout překrásný výhled na baziliku svatého Marca z 99 metrů vysoké Zvonice. Prohlédnout si samozřejmě můžete celé Benátky.

Vedle památek a historických staveb jsou Benátky sídlem celé řady muzeí a galerií, které mohou nabídnout bohaté umělecké sbírky. Jistěže nestihnete za jeden prodloužený víkend navštívit všechny památky, stavby a galerie. Jedno dopoledne byste ale měli věnovat slavné Galerria dell´Accademia, která shromažďuje největší a nejucelenější sbírku benátského umění.